KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7538595
*
nr 753 8595
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Akvarell, Knut Hanqvist (1904-1981), 17x22
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:42:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 17:26:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Läs mer om Knut Hanqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller knut hanqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Läs mer om Knut Hanqvist
nr 753 8595
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Akvarell, Knut Hanqvist (1904-1981), 17x22
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 17:26:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk mÃ¥lare född i Norrköping 1904, död 1981.Läs mer om Knut Hanqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller knut hanqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49